Share
Teplovodný kotol na spaľovanie dreva radu D

Akumulačné nádrže


Vstup do nášho webshopu 


Akumulačné nádrže sú vyrábané v objemoch 500, 800l a 1000l. Zásobníky sú určené na akumuláciu tepla vo vykurovacom systéme. Akumulačné nádrže sú dodávané s alebo bez izolácie. Izolácia nádrže je tvorená polyuretánovou penou hrúbky 100 mm vybavená ochrannou vrstvou a je uzatvárateľná pomocou zipsu. Akumulačné nádrže sú vyrábané ako stojaté. Sú ideálne pre použitie vo všetkých vykurovacích systémoch s kotlami na tuhé palivo, zemný plyn alebo tepelnými čerpadlami. Veľký počet pripojovacích hrdiel umožňuje použitie nádrží aj v rôznych atypických vykurovacích systémoch, ako aj umožňuje zapájanie zásobníkov do batérií podľa individuálnych potrieb.

Akumulačné nádrže sa vyrábajú aj s výmenníkmi (napr: pre solárny doohrev) alebo aj s vnorenym ohrievačom TÚV (teplej úžitkovej vody) alebo s prietokovým ohrevom TÚV. 

Na požiadanie dodávame aj nádrže iných objemov.


Výhody:
  • nižšia spotreba paliva ( o 20 až 30%), kotol pracuje na plný výkon až do vyhorenia paliva pri optimálnej účinnosti
  • vysoká životnosť kotla a komína - minimálna tvorba dechtov a kyselín
  • možnost kombinacie s dalšími spôsobmi vykurovania - akumulačná elektrika
  • určené pro kombináciu radiátorov s podlahovým vykurovaním
  • pohodlné vykurovanie a ideálne vyhorenie paliva
  • zaručené ekologiickejšie vykurovanie
  • šetrenie Vašim časom - vyšší komfort obsluhy,
 

Príklad použitia akumulačnej nádrže so splynovacím kotlom o výkone 20 kW

Doporučená veľkosť akumulačnej nádrže je 100 l na 1 kW výkonu kotla - čiže 2000 l. Pre ľahkosť umiestnenia zvolíme 2 ks po 1000 l. Použijeme zapojenie s Laddomatom a 3-cestnym ventilom. Pri rozkúreni je uprednostnený ohrev objektu a prebytočné teplo je ukladané v akumulačnej nádrži. Pre informáciu udávame, že pre nahriatie nádrží, je potrebné cca 1 a 1/2 násypky kotla (je nutné správne odhadnúť množstvo paliva dodaného do kotla - získa sa praxou). Následne po dohorení paliva sa teplo odoberá s akumulačných nádrží. 
 


Pre viac informácie kontaktujte nás, radi Vás poradíme!

Vstup do nášho webshopu 
Tel: +421 905 952 075 

E-mail: kotol@metalmont.com